Mini piekarnik – wady i zalety

Mini piekarnik jest najczęściej kupowany przez osoby młode, singli którzy dopiero zaczynają przygodę z gotowaniem. Kupują go również studenci, osoby, które często się przeprowadzają, ponieważ jest wielkości kuchenki mikrofalowej i można go swobodnie ze sobą zabrać.

Coraz częściej po mini kuchenki sięgają kobiety, które posiadają w domu kuchenkę tradycyjną, ale chcą oszczędzać prąd i zmniejszyć jego zużycie, dlatego wolą piec potrawy w mini piekarnikach. Są one małe, zatem i nagrzewają się szybciej oraz pieką w równie szybkim tempie i co ważne, równomiernie.

Wadą mini piekarników jest fakt, że posiadają małą pojemność, dlatego służą głównie do wypieku ciastek, zapiekanek, tostów, kurczaka. Duże porcje mięsa oraz ciasta nie zmieszczą się we wnętrzu mini piekarnika.

Mimo wszystko lepszym wyborem staje się mini piekarnik, aniżeli kuchenka mikrofalowa, ponieważ jedzenie podgrzane w mikrofali najczęściej jest gumowate, natomiast w mini piekarniku jest tak chrupiące, jak upieczone w piekarniku tradycyjnym.

Mini piekarnik to nie tylko oszczędność prądu, ale również mniejszy wydatek na zakup. Sprzęt ten jest o wiele tańszy, aniżeli cena tradycyjnego piekarnika.

Mini piekarniki są bardzo łatwe w obsłudze, posiadają zazwyczaj tylko odczyt temperatury oraz czasu wypieku, niektóre egzemplarze mini piekarników mogą mieć opcję grilla, opiekacza, termoobiegu. Są już one jednak droższe.

Mogą być z łatwością użytkowane przez młode osoby. Co równie ważne, bardzo szybko stygną po zakończeniu pieczenia.

Kupujemy zmywarkę

Jeśli jesteśmy posiadaczami kuchni tradycyjnej i wszystkie sprzęty mamy w wersji...

Okapy – rodzaje

Okapy pełnią funkcję wyciągu lub też pochłaniacza zapachów. W pochłaniaczach...

Mail: kontakt@sensowne.pl

Zobacz także