Kuchenka do zabudowy a kuchenka wolnostojąca

Podstawowa różnica między kuchenką wolnostojącą, a kuchenką do zabudowy polega na nowoczesnym wyglądzie kuchni w zabudowie, w odróżnieniu od tradycyjnego wizerunku kuchni wolnostojącej. Kuchenka wolnostojąca, nawet najlepiej dobrana do mebli, nie będzie bowiem do nich idealnie przylegać i w szczeliny będą wpadać okruchy jedzenia, woda, a czyszczenie jest męczące i frustrujące.

Kuchnia do zabudowy tworzy integralną całość z meblami, zwykle mieści się pod jednym długim blatem wraz z meblami, albo znajduje się w słupku, powyżej linii blatu. Kuchenka musi być obłożona materiałem odpornym na wysoką temperaturę, aby nie zaszkodzić meblom umieszczonym obok.

Plusem kuchenki wolnostojącej jest fakt, że ma pokrywę, wykonaną z emalii lub szkła, którą można zamknąć lub też otworzyć i oprzeć o ścianę, dzięki czemu tłuszcz pryska na pokrywę, a nie na ścianę. W przypadku kuchenki do zabudowy, tłuszcz pryska na ścianę, kafelki.

Kuchenka wolnostojąca jest najczęściej wybierana przez tradycjonalistów, jak również przez ludzi, których nie stać na zabudowę kuchni, ponieważ nadal jest to duży wydatek.

Utrudniona jest również konserwacja kuchenki w zabudowie, a problemu tego nie ma w przypadku kuchenki wolnostojącej. Mimo wszystko jednak kuchenki nie psują się często, a dbać o czystość trzeba na co dzień. Zatem lepszym, choć droższym rozwiązaniem jest kuchenka do zabudowy. Jako, że koszt takiej kuchenki jest spory, należy wybrać taką, która ma wiele opcji, parametrów i znajduje się w najlepszej klasie.

Rodzaje kuchenek

Kuchenka wolnostojąca to lepszy wybór w przypadku studenta, osoby wynajmującej...

Parę słów o...

Jeśli w domu brakuje miejsca do wieszania mokrego prania lub po prostu nie lubimy...

Mail: kontakt@sensowne.pl

Zobacz także