Własny alkomat - czy warto?

Alkomaty domowe to urządzenia własnego użytku, których zadaniem jest badanie trzeźwości. Dzięki temu każdy z nas może w dowolnym momencie sprawdzić, jaki jest jego poziom alkoholu we krwi, a tym samym zwiększyć swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas prowadzenia pojazdu. Alkomat do własnego użytku powinien być dobrej jakości, gdyż tylko taki jest w stanie zapewnić nam w miarę dokładne pomiary. Profesjonalne produkty nie należą oczywiście do najtańszych, ale czasem warto zainwestować w droższy sprzęt, dbając tym samym o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Jakie wyróżniamy alkomaty na rynku?

Alkomaty przeznaczone do własnego użytku można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to urządzenia posiadające sensor półprzewodnikowy, a więc elektroniczny. Druga grupa natomiast to urządzenia z sensorem elektrochemicznym. Do najbardziej popularnych urządzeń należą te, posiadające sensor półprzewodnikowy. Kupujemy je najczęściej, ponieważ są to urządzenia zdecydowanie najtańsze. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Alkomaty tego typu nie są bowiem skuteczne i nie gwarantują nam dokładnych pomiarów. Warto zatem zainwestować w bardziej profesjonalne urządzenia, droższe, ale przede wszystkim skuteczne. Alkomaty z sensorem elektrochemicznym charakteryzuje bardzo dobra selektywność i ten rodzaj urządzenia warto wybierać.

Jakie alkomaty wybierać?

O prawidłowych pomiarach alkomatu w znacznym stopniu decyduje sposób jego używania. Należy zatem dokładnie zapoznać się z jego instrukcją obsługi i postępować według wszystkich wytycznych. Każdy alkomat powinien być ponadto regularnie serwisowany i kalibrowany. Warto zakupić alkomat, ale tylko wtedy, jeżeli stawiamy na dobry sprzęt. Lepiej zatem postawić na alkomat z sensorem elektrochemicznym, który charakteryzuje się wysoką selektywnością. Profesjonalne urządzenia nie wymagają szybkiego kalibrowania, co w znacznym stopniu wpływa na ich jakość i użyteczność. Koszt eksploatacji takich urządzeń jest też znacznie niższy.

Frytkownica – jaką...

Frytkownice służą do smażenia na głębokim oleju. Najczęściej używana jest...

Własny alkomat - czy warto?

Alkomaty domowe to urządzenia własnego użytku, których zadaniem jest badanie...

Mail: kontakt@sensowne.pl

Zobacz także